Aktuality

Domácí výtah ELVORON H poprvé v České republice.

V Českých Budějovicích je od konce února instalován domácí výtah ELVORON H, který je konstruován jako klasický výtah s použitím klasickké výtahové technologie s hydraoulickým pohonem. Fotografie z realizace najdete zde.

Pobočka na Moravě otevřena.

Začátkem roku jsme otevřeli pobočku v Buchlovicích okres Uherské Hradišťě. Naším cílem je zajištění optimálního pokrytí potřeb našich stávajících, ale i budoucích zákazníků na Moravě a Slezsku.

Schodišťová sedačka HomeGlide se zárukou 5 let.

Při zakoupení sedačky HomeGlide od nás získáte prodlouženou záruku na 5 let. Všichni uživatelé oceňují bezpečnost, komfort a jednoduchost a příznivou cenu.

Google Mapy spouští navigaci bez bariér

Nová funkce v Google Mapách má pomoci nejen vozíčkářům, ale třeba matkám s kočárky. Odnaviguje vás trasou bez schodů nebo vytipuje stanice metra s výtahem.

Elektrické vozíky do terénu

Na konferenci INSPO 2017 (Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami) jsme mohli vidět celou řadu novinek. Jednou z nejzajímavějších pro tělesně postižené lidi byly vozíky Paratec.

Příspěvek na zaměstnávání OZP se výrazně zvýší

V září poslanci schválili navýšení státního příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na 12 tisíc korun na mzdy. Slibují si tak zlepšení situace handicapovaných lidí na trhu práce. Novela zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti bude platná od 1. ledna 2018. 

Tradiční FenkJuFest proběhne 24.11.

Česká asociace paraplegiků pořádá již tradiční FenkJuFest – hudební večer nejen pro paraplegiky. Večer je věnovaný všem, kteří pomáhají lidem na vozíku.

Zveme na Život bez bariér 2017

10. listopadu startuje v Ostravě šestý ročník výstavy Život bez bariér. Veletrh představí novinky v bezbariérovém bydlení, cestování či z oblasti sociálních služeb.

Vyrazte si na výlet do Prahy i na vozíku

Hlavní město Praha se snaží zpřístupnit památky i lidem na vozíku nebo se sníženou možností pohybu. Podívejte se, jaké novinky si připravili.

Získat příspěvek na zdravotní pomůcky bude snazší

Senát 17. srpna schválil novelu zákona č. 329/ 2011 Sb., která usnadní získání státního příspěvku na tzv. zvláštní pomůcky. Novelu už musí pouze podepsat prezident, účinná bude už od 1. ledna 2018.

Přídavné pohony vytvoří z vozíku sportovní trojkolku

Užít si letní výlety, i když jste na vozíku? A proč ne? Na trhu jsou k dostání přídavné komponenty k invalidnímu vozíku, které vozík promění v handbike. Existují i motorizované varianty. Jaké jsou jejich výhody a lze je namontovat na každý vozík?

Jak dbát na kvalitu schodišťové sedačky

Minulý týden došlo na Plzeňsku k tragické nehodě. V rodinném domě se zřítil podomácku vyrobený výtah. O případu psali noviny. Nejedná se ale o ojedinělý případ, ačkoli tento skončil tragédií. Nehodu bohužel nepřežila seniorka. Přečtěte si, jak předcházet podobným nehodám.

Stáhněte si novou Příručku pro osoby se zdravotním postižením

Na konci loňského roku vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí Příručku pro osoby se zdravotním postižením. Zmíněná příručka má pomoci lidem s postižením zorientovat se ve složitém sociálním systému.

Do konce roku můžete získat dotaci na rekonstrukci

Do konce 2016 mohou všichni vlastníci a spoluvlastníci bytových domů podat žádost o dotaci na vybudování bezbariérových přístupů a výtahu. Dům musí mít minimálně 4 patra. Dotace může dosahovat až 50 % ceny projektu.

Díky Elbee mohou i invalidé cestovat bez omezení

Cestování bývá pro vozíčkáře zásadní problém. Nově přichází na trh vozítko Elbee navržené speciálně pro invalidy. S invalidním vozíkem je možné zajet přímo do auta bez složitého přesedání. Navíc lze řízení upravit pro kvadruplegiky. Elbee je tak světovým unikátem.

Získejte dotaci na schodišťové sedačky

Víte, že na přestavby bytu či domu pro invalidu můžete získat od státu podporu? Příspěvek získají lidé, kteří potřebují bezbariérový byt, protože jejich zdravotní stav jim neumožňuje pohybovat se po bytě, týká se to nejen stavebních úprav, ale také třeba světelné signalizace pro neslyšící nebo polohovacích lůžek pro seniory.

5 důvodů, proč Garaventa Lift

Kvalitní schodišťový výtah nebo schodišťovou plošinu nelze zakoupit v běžném obchodě. Tato speciální zařízení jsou vždy upravená dle individuálních potřeb. To je důvod, proč je tak důležité obrátit se na kvalitního a prověřeného dodavatele. Podívejte se na 5 důvodů, proč si zvolit Garaventa Lift!

Pozvánka na DEN MOBILITY PRAHA

  • Určeno propracovníky Úřadu práce ČR a odbornou veřejnost
  • Pořádá: Cech MOBILITY pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a ve spolupráci s Úřadem práce ČR
  • Dne: 28. 4. 2015
  • Místo konání: OREA Hotel Pyramida Praha, Bělohorská 24, Praha 6

Úřad práce ČRCech mobility

14. VIRTUÁLNÍ VÝTAHÁŘSKÝ VELETRH 2015

Účastníme se již 14. virtuálního VÝTAHÁŘSKÉHO VELETRHU, který se koná od 1.4. do 30.4. 2015. Veletrh pořádá Výtahy Server, což je český server pro obor výtahy a zdvihací zařízení.

pozvánka na výtahářský veletrh

Výhradní zastoupení r. 2015 pro schodišťové sedačky zn. Otolift

Seznamte se s novými produkty Garaventalift! Naší nabídku jsme rozšířili o schodišťové sedačky značky Otolift, pro jejichž prodej a distribuci jsme získali výhradní zastoupení!

Navštivte nás na REHAPROTEX 2013

Přijďte nás navštívit na veletrh REHAPROTEX, který se koná od 14. do 17. 5. na výstavišti v Brně!

Náš stánek číslo 016 najdete v pavilónu A2.

Změny v nepojistných dávkových systémech od 1. 12. 2012

Nahrazení institutu výpůjčky zvláštní pomůcky dávkou
Institut výpůjčky zvláštní pomůcky, který byl určen pro stropní zvedací systémy, schodolezy a schodišťové plošiny, se ruší. Pomoc státu bude realizována stejným způsobem jako u jiných pomůcek - příspěvkem na zvláštní pomůcku. Nově se příspěvek poskytuje také na pomůcku „schodišťová sedačka“.

Smlouvy o výpůjčce uzavřené do 1. prosince 2012, práva a povinnosti, které z těchto smluv vyplývají, zůstávají v platnosti i po tomto dni. Pokud osoba podala před tímto datem návrh na uzavření smlouvy o výpůjčce a do tohoto dne nebyla smlouva uzavřena, může namísto uzavření smlouvy o výpůjčce podat žádost o poskytnutí příspěvku na zvláštní pomůcku. O této možnosti bude osoby, kterých se to týká, písemně informovat Úřad práce ČR.

Půjčování pomůcek pro postižené končí!

Podle Hospodářských novin (18. 8. 2012) pravděpodobně skončí nynější systém půjčování pomůcek (schodišťové a vertikální plošiny, atd.) tělesně postiženým. Od září tohoto roku by se systém měl vrátit zpět k příspěvkům na pořízení pomůcky.

To je určitě velmi dobrá zpráva!

Změna e-mailových adres

Vážení klienti, zákazníci a obchodní přátelé, rádi bychom Vás upozornili, že od pondělí 8. března začneme používat nové doménové jméno pro naše e-mailové adresy.

V následující tabulce je uveden přehled e-mailových adres a jejich nových verzí.

původní adresanová adresa
info@zdvihservis.cz info@garaventalift.cz
obchod@zdvihservis.cz obchod@garaventalift.cz
konstrukce@zdvihservis.cz konstrukce@garaventalift.cz
servis@zdvihservis.cz servis@garaventalift.cz
fakturace@zdvihservis.cz fakturace@garaventalift.cz
zdenek.patak@zdvihservis.cz zdenek.patak@garaventalift.cz
jan.patak@zdvihservis.cz jan.patak@garaventalift.cz
pavla.patakova@zdvihservis.cz pavla.patakova@garaventalift.cz
zdvihservis@zdvihservis.cz zruseno

Pošta směrovaná na staré adresy bude automaticky přeposílána na nové, aktualizujte si prosím Vaše adreáře a databáze.

Děkujeme za pochopení.