Aktuality

Přídavné pohony vytvoří z vozíku sportovní trojkolku

Užít si letní výlety, i když jste na vozíku? A proč ne? Na trhu jsou k dostání přídavné komponenty k invalidnímu vozíku, které vozík promění v handbike. Existují i motorizované varianty. Jaké jsou jejich výhody a lze je namontovat na každý vozík?

Jak dbát na kvalitu schodišťové sedačky

Minulý týden došlo na Plzeňsku k tragické nehodě. V rodinném domě se zřítil podomácku vyrobený výtah. O případu psali noviny. Nejedná se ale o ojedinělý případ, ačkoli tento skončil tragédií. Nehodu bohužel nepřežila seniorka. Přečtěte si, jak předcházet podobným nehodám.

Stáhněte si novou Příručku pro osoby se zdravotním postižením

Na konci loňského roku vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí Příručku pro osoby se zdravotním postižením. Zmíněná příručka má pomoci lidem s postižením zorientovat se ve složitém sociálním systému.

Do konce roku můžete získat dotaci na rekonstrukci

Do konce 2016 mohou všichni vlastníci a spoluvlastníci bytových domů podat žádost o dotaci na vybudování bezbariérových přístupů a výtahu. Dům musí mít minimálně 4 patra. Dotace může dosahovat až 50 % ceny projektu.

Díky Elbee mohou i invalidé cestovat bez omezení

Cestování bývá pro vozíčkáře zásadní problém. Nově přichází na trh vozítko Elbee navržené speciálně pro invalidy. S invalidním vozíkem je možné zajet přímo do auta bez složitého přesedání. Navíc lze řízení upravit pro kvadruplegiky. Elbee je tak světovým unikátem.

Získejte dotaci na schodišťové sedačky

Víte, že na přestavby bytu či domu pro invalidu můžete získat od státu podporu? Příspěvek získají lidé, že potřebují bezbariérový byt, protože jejich zdravotní stav jim neumožňuje pohybovat se po bytě, týká se to nejen stavebních úprav, ale také třeba světelné signalizace pro neslyšící nebo polohovacích lůžek pro seniory.

5 důvodů, proč Garaventa Lift

Kvalitní schodišťový výtah nebo schodišťovou plošinu nelze zakoupit v běžném obchodě. Tato speciální zařízení jsou vždy upravená dle individuálních potřeb. To je důvod, proč je tak důležité obrátit se na kvalitního a prověřeného dodavatele. Podívejte se na 5 důvodů, proč si zvolit Garaventa Lift!

Pozvánka na DEN MOBILITY PRAHA

  • Určeno propracovníky Úřadu práce ČR a odbornou veřejnost
  • Pořádá: Cech MOBILITY pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a ve spolupráci s Úřadem práce ČR
  • Dne: 28. 4. 2015
  • Místo konání: OREA Hotel Pyramida Praha, Bělohorská 24, Praha 6

Úřad práce ČRCech mobility

14. VIRTUÁLNÍ VÝTAHÁŘSKÝ VELETRH 2015

Účastníme se již 14. virtuálního VÝTAHÁŘSKÉHO VELETRHU, který se koná od 1.4. do 30.4. 2015. Veletrh pořádá Výtahy Server, což je český server pro obor výtahy a zdvihací zařízení.

pozvánka na výtahářský veletrh

Výhradní zastoupení r. 2015 pro schodišťové sedačky zn. Otolift

Seznamte se s novými produkty Garaventalift! Naší nabídku jsme rozšířili o schodišťové sedačky značky Otolift, pro jejichž prodej a distribuci jsme získali výhradní zastoupení!

Navštivte nás na REHAPROTEX 2013

Přijďte nás navštívit na veletrh REHAPROTEX, který se koná od 14. do 17. 5. na výstavišti v Brně!

Náš stánek číslo 016 najdete v pavilónu A2.

Změny v nepojistných dávkových systémech od 1. 12. 2012

Nahrazení institutu výpůjčky zvláštní pomůcky dávkou
Institut výpůjčky zvláštní pomůcky, který byl určen pro stropní zvedací systémy, schodolezy a schodišťové plošiny, se ruší. Pomoc státu bude realizována stejným způsobem jako u jiných pomůcek - příspěvkem na zvláštní pomůcku. Nově se příspěvek poskytuje také na pomůcku „schodišťová sedačka“.

Smlouvy o výpůjčce uzavřené do 1. prosince 2012, práva a povinnosti, které z těchto smluv vyplývají, zůstávají v platnosti i po tomto dni. Pokud osoba podala před tímto datem návrh na uzavření smlouvy o výpůjčce a do tohoto dne nebyla smlouva uzavřena, může namísto uzavření smlouvy o výpůjčce podat žádost o poskytnutí příspěvku na zvláštní pomůcku. O této možnosti bude osoby, kterých se to týká, písemně informovat Úřad práce ČR.

Půjčování pomůcek pro postižené končí!

Podle Hospodářských novin (18. 8. 2012) pravděpodobně skončí nynější systém půjčování pomůcek (schodišťové a vertikální plošiny, atd.) tělesně postiženým. Od září tohoto roku by se systém měl vrátit zpět k příspěvkům na pořízení pomůcky.

To je určitě velmi dobrá zpráva!

Změna e-mailových adres

Vážení klienti, zákazníci a obchodní přátelé, rádi bychom Vás upozornili, že od pondělí 8. března začneme používat nové doménové jméno pro naše e-mailové adresy.

V následující tabulce je uveden přehled e-mailových adres a jejich nových verzí.

původní adresanová adresa
info@zdvihservis.cz info@garaventalift.cz
obchod@zdvihservis.cz obchod@garaventalift.cz
konstrukce@zdvihservis.cz konstrukce@garaventalift.cz
servis@zdvihservis.cz servis@garaventalift.cz
fakturace@zdvihservis.cz fakturace@garaventalift.cz
zdenek.patak@zdvihservis.cz zdenek.patak@garaventalift.cz
jan.patak@zdvihservis.cz jan.patak@garaventalift.cz
pavla.patakova@zdvihservis.cz pavla.patakova@garaventalift.cz
zdvihservis@zdvihservis.cz zruseno

Pošta směrovaná na staré adresy bude automaticky přeposílána na nové, aktualizujte si prosím Vaše adreáře a databáze.

Děkujeme za pochopení.