Nacházíte se zde: Hydraulické výtahy


Hydraulický výtah

V dnešní době již výtahy nemusí být jen poháněné elektromotorem s kabinou zavěšenou na laně s protizávažím. K pohybu kabiny výtahu se stále častěji využívá hydraulika, která má mnohé přednosti. Zejména mají hydraulické výtahy oproti elektrickým výtahům levnější pořizovací náklady a tišší provoz.

Hydraulické výtahy fungují na podobném principu jako vertikální zdvihací plošiny.

Montáž výtahů

Společnost Garaventa Lift má na českém trhu dlouholeté zkušenosti s instalací výtahů. Pochopili jsme potřeby našich zákazníků, a proto můžeme nabídnout profesionální přístup při řešení individuálních požadavků. V případě zájmu o montáž hydraulického výtahu vám poskytneme nezávislou konzultaci, napište nám. Dbáme na to, abychom klientům navrhli optimální technické řešení s co nejmenšími nároky na stavební úpravy!

 OPALGenesis Typ BDomácí výtah
vertikální plošiny Vertikální plošina OPAL Vertikální plošina Genesis Typ B Domácí výtah

Pokud přemýšlíte o montáži hydraulického výtahu, jistě uvítáte, že nepotřebuje přídavný prostor pro strojovnu. Zařízení hydraulického výtahu včetně elektrického rozvaděče je umístěné v šachtě, jejíž minimální prohlubeň je pouhých 150 mm a hlava šachty 2600 mm. Hydraulický výtah také spotřebuje velice málo elektrické energie a je možné ho přirovnat k jiným domácím spotřebičům. Jako napájení potřebuje 1 fázový hlavní přívod 220 V – tedy standartní domovní rozvod.

Výtah uvádí do pohybu hydraulický píst, do kterého čerpadlo tlakuje hydraulický olej. Výhodou hydraulických výtahů jsou levné pořizovací náklady, plynulý pohyb, tichý a spolehlivý provoz včetně nízkého odběru elektrické energie. Dle typu budovy a možnosti instalace bývá kabina hydraulického výtahu umístěna na pístu nebo může být zavěšena na lanech a k pístu vede převodní kladka. Tím se prodlouží dojezd výtahu, ale je potřeba mít strojovnu, která však může být vzdálena i 10 metrů od šachty výtahu.

Osobní výtahy

Osobní hydraulické výtahy naleznou uplatnění jak v rodinných, tak v bytových domech nebo ve veřejných budovách a firemních sídlech. Instalací hydraulického výtahu umožníte překonat bariéry tělesné postiženým osobám, starším lidem nebo rodičům s kočárky!

Bezpečnost hydraulického výtahu

Hydraulický výtah je vyroben v souladu se směrnicí o strojích 2006/42/CE a ISO 9386-1. V kabině je instalován telefon pro použití v případě nouze.

Společnost Garaventa Lift nabízí výrobu, montáž a servis hydraulických výtahů. V případě zájmu poskytneme nezávislou expertizu, bez nutnosti další realizace naší firmou. Kontaktujte nás!