5 důvodů, proč jsou ve výtahu zrcadla

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se zrcadla instalují i do výtahů? Rozhodně tam nejsou pro nic za nic. Odhalte 5 hlavních důvodů.

Garaventa (CZ)

1. Dodávají nám pocit bezpečí

Jeden z podstatných důvodů je to, že zrcadla navozují pocit bezpečí a kontroly nad výtahovým prostorem. Umožňují nám totiž vidět celé prostředí výtahu

Cestující si mohou prostřednictvím zrcadla jednoduše zkontrolovat, kdo stojí za nimi a necítí se ohroženi. Narozdíl od situace, kdy by za sebou měli nějakou osobu, kterou neznají a ani na ni nevidí. 

2. Optické zvětšení prostoru

Dalším důvodem je optické zvětšení prostoru. Když se cestující dívá do zrcadla, jednoduše vnímá prostor větší, než ve skutečnosti je. To je užitečné zejména v malých výtazích u lidí s klaustrofobickými sklony. Kabina výtahu se jeví o dost prostornější a o poznání příjemnější.

3. Můžete se upravit před návštěvou či schůzkou

Zrcadlo ve výtahu je také praktické z hlediska možné kontroly svého vzhledu. Sice je trasa obvykle krátká, ale pro kontrolu vzhledu stačí i chvilka. V tomto ohledu zrcadlo ve výtahu oceníte zejména v:

  • komerčních budovách,
  • administrativních budovách,
  • panelových domech
  • nebo třeba nákupních centrech.

Všude tam mohou lidé rychle upravit svůj vzhled před schůzkami, návštěvou nebo jinou důležitou událostí

4. Pomáhají lidem s pohybovým omezením

Možná vás ani nenapadlo, že zrcadla přinášejí určitou pomoc také osobám s pohybovým omezením nebo těm, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. Ti se mohou díky zrcadlům ve výtahu snadněji pohybovat, jelikož mohou lépe koordinovat svůj pohyb a polohu při vstupu a výstupu. 

Pokud tedy řešíte bezbariérový přístup do budovy, je rozhodně na místě na umístění zrcadel pamatovat. Alternativou k výtahu pak mohou být schodišťové plošiny, sedačky nebo vertikální plošiny

5. Přispívají k estetičnosti výtahu

Nakonec musíme zmínit i otázku estetičnosti. Zrcadla zvyšují estetickou hodnotu výtahu, čímž přispívají k hodnotnějšímu dojmu z budovy. Elegantní a dobře umístěná zrcadla mohou zlepšit vizuální atraktivitu prostoru. 

Designově velmi povedeným domácím výtahem z naší nabídky je například Cibes A5000 s bezkonkurenčními vlastnostmi. Do reprezentativních prostor je jako stvořený. 

Závěrem

Všechny zmíněné funkce, které zrcadla ve výtahu plní z hlediska bezpečnosti, komfortu, praktičnosti a estetiky, přispívají k výrazně lepšímu uživatelskému zážitku. Pokud se tedy rozhodujete, zda zrcadlo do výtahu umístit, odpověď zní jednoznačně: ano!

Kontaktujte nás

Your Details
Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a společností Google.
Uplatňují se Zásady ochrany osobních údajů a Obchodní podmínky.