Nabízíme na míru šitá řešení pro všechny osoby, které jsou odkázány na invalidní vozík, mají omezenou schopnost pohybu, vlivem věku jim činí klasické schody potíže, nebo chtějí zvýšit hodnotu své nemovitosti zajištěním bezbariérovosti. Zjistěte více o tom, jak vám naše produkty pomohou.

Řešení pro lidi s omezenou mobilitou

Řešení pro lidi s omezenou mobilitou

Hledáte vhodné řešení pro seniory, osoby po úrazu nebo lidi s omezenou mobilitou? Zjistěte, z jakých produktů můžete vybírat a jak vám naše řešení usnadní život.

Řešení pro lidi na invalidním vozíku

Řešení pro lidi na invalidním vozíku

Jste připoutáni na invalidní vozík, a přesto si chcete poradit s každodenními překážkami bez nutnosti asistence dalších osob? Objevte naše řešení pro osoby na invalidním vozíku.

Řešení pro vertikální transport

Řešení pro vertikální transport

Odstraňte architektonické bariéry v prostoru a využijte naše řešení pro vertikální transport. Pomocníkem se vám stanou buď vertikální plošiny, nebo designové domácí výtahy.

Prémiové produkty

Prémiové produkty

Toužíte po maximálně reprezentativním řešení s využitím nejmodernějších technologií, díky kterému překonáte překážky v budově? Zjistěte, jaké prémiové produkty nabízíme.

Ozvěte se nám

Your Details
Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a společností Google.
Uplatňují se Zásady ochrany osobních údajů a Obchodní podmínky.

Nejčasteji kladené otázky

Schodišťové plošiny a sedačky pro bezbariérové přístupy se vyrábí s různými standardizovanými rozměry. Ve většině případů lze standardní rozměry použít pro schodiště točité i lomené. Doporučujeme vždy provést kontrolu v místě instalace včetně návrhu realizace technikem, kterou zajišťujeme zdarma. Neváhejte a kontaktujte našeho obchodního technika.

Typy pro přímá schodiště jsou u nás obvykle skladem, můžeme je snadno po zaměření přizpůsobit odpovídající délce schodiště. Schodišťové plošiny a sedačky na přímá schodiště můžeme tedy dodat ve velmi krátké dodací lhůtě. Typy pro lomená a točitá schodiště musí být vyrobeny na míru po zaměření skutečných rozměrů schodiště. Po schválení projektu jsou zadány do výroby. Dodací lhůta zpravidla činí 3 až 6 týdnů.

Ceny našich produktů pro bezbariérový přístup do domu jsou velmi příznivé. Cenové rozpětí se liší v závislosti na vámi zvoleném typu, délce schodiště a počtu podlaží. Kalkulace je tedy tvořena na míru dle typu plošiny a zvoleného příslušenství. Pro cenovou kalkulaci zavolejte našim obchodním technikům, kteří vás rádi navštíví, bezplatně vám poradí a zpracují cenovou nabídku přesně dle vašich potřeb.

Domácí výtahy mají nosnost 250 až 500 kg.
Vertikální plošina OPAL má nosnost 340 kg.
Schodišťové plošiny mají nosnost 250 až 300 kg.
Schodišťové sedačky mají nosnost 125 až 160 kg.

Jak už název napovídá, schodišťová plošina je v podstatě bezbariérová rampa určená k přepravě lidí na všech typech invalidních vozíků. Slouží převážně k přepravě osob ve veřejných budovách nebo bytových domech. Může být vybavena i sklopným sedátkem. Schodišťová sedačka je určená k přepravě seniorů a osob se sníženou pohyblivostí. Je vhodná do soukromých bytů a rodinných domů.

Schodišťové plošiny pro bezbariérový přístup jsou vybaveny nájezdovými rampami na libovolných stranách, které usnadňují nájezd i výjezd vozíku z plošiny bez asistence další osoby. Před zahájením jízdy se rampy zdvihnou a vytvoří tak bezpečné ohrazení plošiny. Na schodišťové plošině jsou standardně nainstalovány bezpečnostní prvky, které zabraňují pádu a zranění přepravované osoby nebo osob v blízkosti plošiny. Najede-li zařízení na překážku, dojde k aktivaci senzorů a okamžitému přerušení jízdy. Schodišťové sedačky mají velmi podobné bezpečnostní prvky, preventující pád ze sedačky či zranění přepravovaných osob i osob v okolí.

Podélný sklon bezbariérové rampy pro vozíčkáře může být nejvýše v poměru 1:16 (6,25 %). Jejich příčný sklon pak může být nejvýše v poměru 1:100 (1,0 %).

Bezbariérové rampy pro vozíčkáře musí být široké nejméně 150 cm. Po obou stranách rampy se musí nacházet zábrana proti sjetí vozíku s výškou minimálně 100 mm. Bezbariérové rampy dále musí být po obou stranách opatřeny madly ve výšce 900 mm. 

Výtahy pro invalidy bývají obecně větší, aby do nich lidé na vozíku snadno najeli a měli dostatečný manévrovací prostor. Ovládání se u nich instaluje níže než u běžných výtahů. Součástí bývá také tlačítko pro automatické otevření (a zavření) dveří pro maximální komfort při přepravě.