Google Mapy spouští navigaci bez bariér

Nová funkce v Google Mapách má pomoci nejen vozíčkářům, ale třeba matkám s kočárky. Odnaviguje vás trasou bez schodů nebo vytipuje stanice metra s výtahem.

 

Aplikace má pomoci také kočárkům

Novinka v Google Mapách je určená pro navigaci ve městech. Historická centra jsou pro mnoho vozíčkářů problém. Všude je dláždění z kostek, které je buď zcela nesjízdné, nebo je přinejmenším nepohodlné. Stejný problém mají také rodiče s kočárky.

Google nabízí řešení pro lidi, kteří chodí o francouzských holích. To ocení i zdraví lidé, kteří třeba jen dočasně nosí sádru nebo ortézu. Jim aplikace umožní hledat trasu, která má co nejméně překážek nebo úseků na chození. Pomůže tak najít třeba delší trasu MHD, která je ovšem kratší napočet kroků.

Jak nastavit trasu

Navigace funguje jak přímo v prohlížečích na adrese google.com/maps nebo v mobilní aplikaci. Stačí nastavit odkud, a kam se potřebujete dostat, pak kliknete na tlačítko Možnosti a vybrat možnost Méně pěších přesunů nebo Bezbariérový přístup.

Trasy jsou srovnatelně dlouhé

Trasy jsou srovnatelně dlouhé
Pokud budete hledat nejlepší spoj, doporučí vám aplikace svézt se tramvají a celá cesta zabere 22 minut.
Pokud bude chtít bezbariérovou trasu, půjdete jinou cestou zhruba stejně dlouho.
Doporučená bezbariérová trasa

Pokud byste ale chtěli minimalizovat cestu pěšky, doporučí vám aplikace jet tramvají na újezd a vyjet na Petřín lanovkou, což zabere půl hodiny, ale ujdete jen 500 m.

Pomozte editovat mapy

Google doufá, že podobné kroky pomohou všem dostat se do míst, která po klasických turistických trasách mohou být nedostupná. Pokud znáte neobvyklá místa a trasy, můžete pomoci i vy. Google umožňuje doplnit informace u míst, kde třeba právě info o bezbariérovém přístup chybí.

Pro více informací nás kontaktujte